hirdet?s

Elvitték a vándorkupát - Fotókkal!

Sport, egészség | 2010. szeptember 16. Kapcsolódó galériák

Fertőszéplak – Második alkalommal rendezték meg a 8-10 éves korosztály számára a www.fertopart.hu Kupát Fertőszéplakon, ahol nyolc csapat versengett az óriási vándorserlegért.

Tetszik?
Megosztás facebook myspace twitter linkedin Nyomtatható változat Küldje el a fertopart.hu cikkét ismerősének!

Sopronhorpácsra került a Vándorkupa

A meghívott csapatok közül Sopronkövesd a verseny napján mondta vissza a fellépést, de mivel a mihályiak többen érkeztek, edzőjük Kovács István vállalta, hogy két csapatot állít fel, így alakult ki a két, négyfős csoport.

- Nagycenk

A küzdelmes csoportmérkőzések után az újonc Sopronhorpács csapata nyerte az A, míg Fertőd a B csoportot.

A vándorserleg védői, Fertőszéplak az A csoport második helyezettje lett, míg a B csoportban Nagycenk maradt le kissé Fertődtől.

A harmadik helyért Fertőszéplak 3-1-re verte Nagycenket, az első helyet pedig magabiztosan, 5-2-es végeredménnyel Sopronhorpács szerezte meg.

Róka Norbert, a Kupa főszervezője az eredményhirdetés után elmondta: - A tavalyi hat csapat helyett az idén nyolcan jöttek el, remélem, hogy ez a szám évről évre nőni fog a továbbiakban is! Örömmel mondhatom, hogy a fertőszéplaki Kalmár Dominik - , akire tavaly itt figyelt fel Csiszár Ákos, az SC Sopron elnöke - már korosztályának meghatározó játékosa a Sopronban.

A bajnokságon bíróként részt vett Körmendi Tamás, az SC Sopron egyik edzője is, és mint elárulta nagy fantáziát lát a sopronhorpácsiak játékosában, Zeke Márióban. – A szülőkkel is tudtam beszélni a torna után, és minden jel arra mutat, hogy Márió hamarosan nálunk folytathatja az edzéseket. – Tette hozzá az edző.

Dr. Regéczyné Komjáti Éva a sopronhorpácsiak testnevelő tanárnője elmondta, hogy nagyon büszke a fiúkra, és a  győzelemhez hozzájárult, hogy Horváth Zoltán, a helyi sport egyesület edzője rendszeresen foglalkozik a csapat tagjaival.

Kovács István, mihályi testnevelő ugyanakkor szomorúan vetette fel, hogy egyre nehezebb a gyerekeket sportolásra, küzdésre, kitartásra nevelni, és ezzel több testnevelő is egytértett a jelenlevők közül. – Míg húsz évvel ezelőtt az elsős gyerekek már tudtak elfogadhatóan passzolni, mert megtanulták a nagyobbaktól a grundon, addig ma már ez a képességük még harmadikas korukra is ritkán csiszolódik ki, így sokkal több energiát igényel az alapok megtanítása. Ennek ellenére bízom benne, hogy a sportolás szeretete visszatér és ehhez jó alkalom egy ilyen torna is! – Tette hozzá a testnevelő.

A díjakat Bozsvári István polgármester, Róka Norbert főszervező, valamint a www.fertopart.hu vándorserleget Fekete Attila szerkesztő adta át a csapatoknak.

Korábban

A helyszín tehát a fertőszéplaki labdarúgó pálya lesz, ahogy a tavalyi, I. www.fertopart.hu kupa alkalmával is verseny volt.

Róka Norbert főszervező: „Testnevelő tanárként, edzőként fontosnak tartom a mozgást, illetve azt is, hogy a gyerekek versenyeken vegyenek részt, és megtanuljanak célért küzdeni. A www.fertopart.hu vándorkupa – már csak méretéből adódóan is – kellő kedvet szerzett a tavalyi évben. Bízom benne, hogy most sem lesz másképp!”

A jó időben bízva az alábbi csapatok részvételével rendezik a tornát: Fertőd, Lövő, Nagycenk, Sopronhorpács, Zsira, Sopronkövesd, Mihályi, Fertőszéplak.

A 8-10 éves fiúk-lányokra a diákolimpia hivatalos szabályai vonatkoznak.
A győztes csapat 1 évre elnyeri az óriási vándorserleget, valamint az első 3 helyezett csapat tagjai éremdíjazásban részesülnek.