Képeket is nyomtat

Biztos hegykői győzelem a rangadón - Fotókkal!

Sport, egészség | 2010. május 24.

Női kézilabda - A „szomszédvárak” találkozóján, sportszerű mérkőzésen – rekordszámú közönség, 120 néző előtt – a hegykőiek végig vezetve, magabiztosan szerezték meg a győzelmet riválisuk ellen.

Fertőmenti KC Hegykő - Fertőszentmiklósi KC 21-13 (12-9)

HEGYKŐ: MAGYAR - Dobos, KELEMEN Zsófia 7, Szöllősiné 2, dr. Jakabné 2, DR. ÁBRAHÁM Diána 10 (5), dr. Ábrahám Virág. CS: Schuster (kapus), Kelemen Tímea, Győrvári, Szigethi, Árki, Kóczán.
Edző: Németh Norbert

A hazaiak kezdték meg a gólgyártást: előbb 2-0-ra, majd 6-2-re vezetettek. Ekkor, 7-5-re a fertőszentmiklósiak még felzárkóztak, azonban a vendéglátók újabb lendületet véve előbb 9-5-re, majd 12-7-re húztak el. A hazai oldalon két hibát követő labdavesztésnek, majd ebből
szerzett két vendéggólnak köszönhetően a hegykőiek csupán háromgólos előnnyel mehettek pihenni a szünetre. A második játékrész szenzációs hegykői játékkal, remek védekezéssel szerzett labdákból induló gyors kontrákkal kezdődött.

Ezzel, tizenegy perc alatt tulajdonképpen el is dőlt a rangadó, hiszen az eredményjelző ekkor már 18-10-et mutatott. A mérkőzés hátralévő részében mindkét csapat csupán 3-3 gólt szerzett: a fertőszentmiklósiak csak ritkán tudták feltörni a hazaiak védelmét, a hegykőiek pedig inkább az eredmény biztos tartására törekedtek. A játékrész utolsó szakaszában pályára lépő hazai fiataloknak gólt szerezni ezúttal nem sikerült, de lelkes játékukkal bizonyították, hogy a jövőben rájuk is lehet számítani.

Írta: Dr. Jakab Zsolt