Képeket is nyomtat

Női kosárlabda NB I - A Sopron nyerte az euroligás rangadót

Sport, egészség | 2012. november 13.

Sopron - A legutóbb ezüstérmes Sopron hazai pályán legyőzte a címvédő Győrt a női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján.

A két euroligás csapat csatájának a 10-0-ás soproni kezdés adta meg az alaphangulatát, a Győr csak a 6. percben talált először a gyűrűbe. A nyáron érkezett ausztrál Hurst irányította vendégek - akik a tavaszi döntőben 3-2-re verték a Sopront - a második negyedben utolérték Székely Norbert együttesét, a félidőben 39-36 volt az állás.

Fotó: sport365.hu

Fordulás után a Moszkvából visszatért Milovanovic három triplájával ismét elhúzott a Sopron, a szerb légiós hihetetlen dobóformájával szinte egymaga vitte csapatát, amely végül simán nyerte a bajnokság csúcsmérkőzését.

A Győr elszenvedte második vereségét az NB I-ben, amelyben már csak a Sopron százszázalékos.