Képeket is nyomtat

Hegykő nyerte a Fertőszentmiklós elleni rangadót - Fotókkal!

Sport, egészség | 2010. december 13. | Tudósító

Női kézilabda - A szomszédvárak összecsapásán a forduló rangadójához méltó izgalmas, kemény, de sportszerű, fordulatos mérkőzésen két ellentétes félidőt láthatott a nézőteret zsúfolásig megtöltő közönség, melynek végén a vendég hegykőiek ünnepelhettek győzelmet.

Fertőszentmiklós KC - Fertőmenti KC Hegykő 20-22 (13-10)

HEGYKŐ: Magyar – Dr. Ábrahám Virág 1, Dr. ÁBRAHÁM Diána 5 (3), SZÖLLŐSINÉ 5 (2), DR. JAKABNÉ 3, KELEMEN Hanna 4, Kelemen Tímea. CS: Szigethi, Kurucz, KELEMEN Zsófi 3, Dobos 1.
Edző: Németh Norbert

A hazaiak szerezték az első gólt, a vendégek fordítottak (1-2), majd ismét a vendéglátóknál volt az előny (5-3). A hegykőiek ekkor még – Kelemen Hanna vezérletével - egyenlíteni tudtak (5-5), azonban - időkérés után – a fertőszentmiklósiak elhúztak (8-5). Bár a Fertő mentiek is időt kértek, ez csupán arra volt jó, hogy a szünetre ne engedjék nagyon meglépni a hazaiakat. Fordulás után a Fertőszentmiklós tartotta, sőt növelte előnyét (17-13), ráadásul a hegykőiek kettős emberhátrányba kerültek. A hazaiak ekkor a maguk javára dönthették volna el a mérkőzést, de Ábrahám Diána a létszámhátrányban gólt szerzett, ami felhozta a hegykőieket. Szinte extázisban játszva – Kelemen Zsófi és Szöllősiné feljavuló játékának is köszönhetően, „zsinórban” négy gólt szerezve – egyenlítettek (17-17), majd a vezetést is átvették (18-19). A végjáték utolsó öt percét egyenlő állással kezdték a csapatok (20-20). Bár felváltva támadtak, a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak, mígnem Ábrahám Diána egy átadást elcsípve megint gólt szerezett. A hazaiak elszántan küzdöttek az egyenlítésért, de ismét jött Kelemen Hanna, és góljával beállította a végeredményt. A fergeteges hangulatot teremtő szurkolóiktól támogatott hegykőiek, győzelmükkel a bajnoki tabella harmadik fokára léphettek fel.