Képeket is nyomtat

Talmácsi Gábor pályacsúccsal szerezte meg az első rajtkockát

Sport, egészség | 2007. november 3. | Gergácz Roland

Talmácsi Gábor az első helyről indulhat a gyorsasági motorkerékpáros-világbajnokság utolsó állomásán, a Valenciai Nagydíjon. Az összetett pontversenyben vezető magyar pilóta riválisa, Hector Faubel a második pozícióból rajtolhat, Talma megdöntötte Alvaro Bautista tavalyi pályacsúcsát is. A futamon szabadkártyával induló Győrfi Alen a harminchetedik lett.

A szombati időmérő előtt Hector Faubel volt lépéselőnyben, hiszen a pénteki tréningen jobb időt motorozott Talmácsi Gábornál, így ő érkezhetett nyugodtabban a kvalifikáció második felvonására.
A két versenyző rögtön az elején fej-fej mellett haladva motorozta a legjobb időket, de egyik pilóta sem döntötte meg a pénteki eredményét, így a sorrend kettejük között nem változott.

Alig több, mint tizenkét perccel a vége előtt aztán Talma ritmust váltott, méghozzá nem is akárhogyan.1:39,162 perc alatt teljesítette a pályát, és ezzel gyakorlatilag az időket tekintve faképnél hagyta a mezőny többi tagját.
Azonban ahogy az várni lehetett Faubel sem hagyta ezt ennyiben, pontosabban nem hagyta volna, de a spanyol rivális erejéből csupán egy 1:39,402-es körre futotta.

Talma nem ült rá a babérjaira, és tovább hajtotta a motorját, amelynek meg is lett az eredménye, méghozzá az, hogy a világbajnoki pontversenyt tíz pontos előnnyel vezető magyar megdöntötte Alvaro Bautista tavalyi pályacsúcsát, ugyanis 1:39,029 perc alatt teljesítette a kört.

A hátralevő néhány percben a többiek hiába próbálkoztak ugyanerre a bravúrra, nem sikerült nekik, csak a magyar klasszis volt képes ezután is remek köröket futni.

Talmácsi Gábor ezzel megszerezte az első rajtkockát, és az élről vághat neki a holnapi a világbajnoki címet eldöntő futamnak.